Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid

„DZIEŃ MŁODEGO KIBICA”

28 maja 2012

28 maja 2012 r. uczniowie klasy II a oraz kilku uczniów klasy I b i I c pod opieką pani Katarzyny Kaliszuk i pana Michała Ziółkowskiego uczestniczyli w festynie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na Stadionie Legii Warszawa.

Festyn pod nazwą „Dzień Młodego Kibica” został zorganizowany m. in. przez Komendę Główną Policji, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Kuratorium Oświaty i miał na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei kibicowania fair-play. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, a wśród nich turniej „Gramy o Złota Piłkę”, prezentacja filmu edukacyjnego „Kibic”, konkurs rzutów karnych „Strzel Gola Dudkowi” czy mecz z udziałem takich piłkarzy, jak J. Dudek, R. Kosecki, C. Kucharski czy R. Majdan.

Podczas festynu można było zwiedzić Stadion Legii, jeden z najbardziej znanych stadionów w Polsce oraz zdobyć autograf słynnego bramkarza Jerzego Dudka.

Korzystając z pobytu w Warszawie udaliśmy się na zakończenie wycieczki na spacer po malowniczych Łazienkach Królewskich.