Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid


NORWIDOWCY W PALMA DE MALLORCA

27 maja - 3 czerwca 2013r

W dniach 27 maja - 3 czerwca odbył się wyjazd edukacyjny do szkoły językowej w Palma de Mallorca. To już druga wycieczka tego typu do Hiszpanii uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. C.K Norwida w Radzyminie. Słoneczna pogoda, malowniczy teren i piękne plaże sprawiają, że Majorka jest chętnie odwiedzana przez turystów. To najsłynniejsza wyspa hiszpańskich Balearów, a stolica Palma de Mallorca jest największym miastem w całym archipelagu liczącym ok. 200 wysepek. Jest to doskonałe miejsce na połączenie nauki języka hiszpańskiego z wypoczynkiem.

W Palmie, tym przepięknym mieście znajduje się szkoła językowa Berlitz, w której 7 uczniów naszego Liceum podczas 12 godzin zajęć z native-speakerem doskonaliło swoje zdolności komunikacyjne. Berlitz jest prywatną placówką, która od ponad 100 lat oferuje szeroki wachlarz wysokiej jakości kursów języka hiszpańskiego. Szkoła jest akredytowana i polecana przez Instytut Cervantesa, co gwarantuje wysoką jakość nauczania. Escuela de Lenguas Berlitz znajduje w centrum Pamy, tylko 10 minut od Plaza de España, jednego z głównych placów miasta. Atutem szkoły jest nauka w małych grupach oraz liczny wachlarz językowy. Można doskonalić tu nie tylko język hiszpański ale także portugalski, angielski, niemiecki, francuski, japoński.

Po dniu intensywnej nauki podczas zajęć gramatycznych, cywilizacyjnych czy komunikacyjnych uczniowie mogli zrelaksować się kąpiąc się w hotelowym basenie lub idąc na plażę oddaloną zaledwie 150 metrów od miejsca zakwaterowania. W tym roku mieszkaliśmy w trzygwiazdkowym hotelu Caribbean Bay, który zaskoczył nas nie tylko przepysznym jedzeniem, basenem na dachu ale także miłą i sympatyczną atmosferą.

Podczas zajęć pozalekcyjnych uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzić Palmę. Stolica Majorki słynie z ogromnej liczby kawiarni, dyskotek i barów, w których letnią porą zabawa trwa do rana. Także wspaniałe zabytki, jak znana na całym świecie katedra La Seu, rezydencja królewska - Pałac de l’Almudaina, wzbudzający zachwyt przechodniów, Ciutat Vella - przepiękne Stare Miasto, arabskie łaźnie, przepiękny port oraz znakomite plaże przyciągają co roku tłumy turystów.

Do Polski wróciliśmy opaleni i pełni wrażeń, jednak z odrobinką smutku w sercu, że czas naszego pobytu w Palma de Mallorca minął tak szybko. Z całą pewnością jesteśmy bogatsi o wiele wspaniałych wspomnień związanych z naszym pobytem w Hiszpanii.

Opiekunami wycieczki były p. Anna Szymanis oraz p. Katarzyna Kaliszuk.