Zespół Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 Studniówka 2015

Studniówka 2015

Styczeń dla uczniów klas maturalnych jest miesiącem niezwykłego wydarzenia – przeżycia, które zdarza się tylko raz w życiu. To właśnie wtedy - na 100 dni przed maturą i kilka miesięcy przed życiowymi wyborami – tegoroczni trzecioklasiści na Sali Bankietowej „Nad Rozlewiskiem” w Słopsku w rytm poloneza rozpoczęli swój huczny, szkolny bal. 17 stycznia 2015r. stał się niezwykłym i przełomowym dniem, w którym chyba nikt nie martwił się przyszłością i całkowicie oddał się beztroskiej zabawie.

Nieodłącznym elementem Studniówki był oczywiście polonez, który rozpoczęła w pierwszej parze pani dyrektor Urszula Zimińska tańcząca z Adamem Machnowskim, uczniem klasy IIIA. W kolejnych parach - wychowawczynie klas IIIA, IIIC oraz IIID: pani Justyna Bylak wraz z Damianem Małkiem - uczniem klasy IIIA, pani Maria Różycka z Karolem Bąkiem, uczniem klasy IIIC oraz pani Karolina Odelska z Pawłem Wróblewskim , uczniem klasy IIID. Nie zabrakło również nauczycieli: pani Ewy Całki tańczącej z Mikołajem Dybką, uczniem klasy IIIA, pana Mariusza Ziółkowskiego z Agnieszką Gawryś, uczennicą klasy IIIA, a także pana Tadeusza Jędrasika z Martyną Potęgą, uczennicą klasy IIIA. Następnie równie pięknie zaprezentowali się pozostali uczniowie klas trzecich.

Gdy muzyka ucichła, pani dyrektor przywitała wszystkich serdecznie, przypominając, że studniówka to tradycyjny i niepowtarzalny bal poprzedzający egzamin maturalny. Ponadto życzyła oczywiście wszystkim udanej zabawy. Następnie głos zabrali uczniowie, którzy pragnąc podziękować za włożony trud, złożyli na ręce nauczycieli kwiaty.

Po części oficjalnej wspólnie rozpoczęła się uroczysta kolacja, a potem… To już zabawa taneczna aż do rana! : )

Aleksandra Syrówka, klasa IIIC

Tegoroczni maturzyści odliczanie do egzaminu dojrzałości rozpoczęli w dniu swojego najważniejszego balu- Studniówki, która odbyła się 17 stycznia 2015r. w Sali ,,Nad Rozlewiskiem” w pobliskiej miejscowości Słopsk. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. W pierwszej parze tańczyła pani dyrektor Urszula Zimińska z Adamem Machnowskim a następnie kolejno wychowawczynie klas: pani Justyna Bylak z Damianem Małkiem, pani Maria Różycka z Karolem Bąkiem oraz pani Karolina Odelska z Pawłem Wróblewskim. Po tańcu maturzyści wręczyli kwiaty i podziękowania nauczycielom oraz rodzicom. Zaraz po tym został wzniesiony toast o pomyślne zdanie matury.

Szampańska zabawa była przepleciona konkursem tańca, w którym uczniowie wykazali się znajomością wielu stylów tanecznych oraz pamiątkową sesją zdjęciową, która zatrzyma w pamięci ten niezapomniany wieczór. Trzecioklasiści bawili się do białego rana pod czujnym okiem Rady Pedagogicznej oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Chciałoby się pisać o tym wieczorze w nieskończoność, jednakże im lepsza zabawa, tym szybciej mija. Efekt ciężkiej pracy naprawdę wielu osób był piorunujący. Studniówka 2015 jako ta wyjątkowa noc dla maturzystów przeszła do legendy. Być może wspomnienie jej podczas otwierania arkuszy maturalnych w maju będzie dobrym sposobem na uspokojenie oddechu, a mimowolny uśmiech na twarzy źródłem zakłopotania dla egzaminatora…

Joanna Kostrzewa, klasa IIIC

fot. Marta Szczepanik, klasa IIIC