Zespół Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 „Studniówka w Norwidzie”

„Studniówka w Norwidzie”

16 stycznia 2016 roku maturzyści Norwida bawili się wyśmienicie na hucznym i niepowtarzalnym Balu Studniówkowym w Wilii Emilianów.

Pierwsi goście pojawili się w Wilii Emilianów około 19.00. Już w szatni dało się odczuć wyjątkową i podniosłą atmosferę zbliżającego się Balu Studniówkowego. W holu Sali Balowej gromadziło się coraz to więcej osób- gości zaproszonych, Rodziców uczniów klas III, młodszych kolegów i koleżanek, absolwentów liceum, a przede wszystkim tegorocznych maturzystów, którzy prezentowali się bardzo elegancko i szykownie. Punktualnie o godz. 20.00, tradycyjnym polonezem rozpoczęliśmy naszą Studniówkę. W I turze poloneza tańczyli uczniowie klas IIIa i IIIc z osobami towarzyszącymi. Prowadziła taniec pani dyrektor Urszula Zimińska z uczniem klasy IIIa Michałem Stępniakiem, a tuż za pierwszą parą tańczyli wychowawcy klas IIIa- pani Katarzyna Kaliszuk z wychowankiem Mateuszem Peciem oraz pani Anna Romaszko z Maksymilianem Wasiakiem z IIIc. W II turze poloneza tańczyli uczniowie klasy IIIc oraz IIId ze swymi partnerami, a prowadziła taniec pani wicedyrektor Lidia Wize z uczniem IIIc Damianem Piątkiem oraz wychowawczyni IIId pani Anna Szymanis z Damianem Mianowskim. Po przepięknie zatańczonym polonezie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie Balu. Przywitaliśmy dostojnych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością pan Adam Łossan- Wicestarosta Wołomiński, pani Halina Bonecka- Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wołomińskiego, pan Krzysztof Chaciński- Burmistrz Radzymina, przedstawiciele duchowieństwa radzymińskiego z ks. Krzysztofem Ziółkowskim- proboszczem Parafii św. Jana Pawła w Radzyminie oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Czuba. Goście nasi życzyli nam bardzo udanej zabawy oraz dobrze zdanej matury za około 100 dni. Pani dyrektor Urszula Zimińska w swoim przemówieniu podkreśliła, że udany Bal Studniówkowy w naszej szkole zawsze przekłada się na udany egzamin maturalny. A co było potem? Podziękowania i przemówienia maturzystów, oficjalny toast, ciepłe dania i zimne przekąski, pamiątkowe zdjęcia, a przede wszystkim wspólna, huczna zabawa do białego rana ( o północy maturzyści rywalizowali w Szkolnym Tańcu z Gwiazdami ).

Czy Studniówka 2016 była wyjątkowa? Frekwencja maturzystów na Balu była niemalże 100%. Dopisali goście, grono pedagogiczne oraz wzorowo stawili się Rodzice. Dodatkowym atutem była niepowtarzalna atmosfera panująca 16 stycznia 2016 roku w Wilii Emilianów. Oby Matura 2016 była tak udana jak Studniówka 2016 !!!

Magdalena Wize, IIIc