Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 Licealiści zwycięzcami Mistrzostw Powiatu Wołomińskiego w piłce ręcznej

Licealiści Radzymińskiego Norwida zwycięzcami Mistrzostw Powiatu Wołomińskiego w piłce ręcznej

Na przełomie marca i kwietnia w hali Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyły się turnieje w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców dla szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju dla dziewcząt uczestniczyło pięć szkół. Po raz kolejny licealistki z Radzymina zwyciężyły w tej dyscyplinie. W finale spotkały się z uczennicami z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Wołomina pokonując je 14-9. O trzecie miejsce walczyły uczennice Technikum Terenów Zieleni z Radzymina z Zespołem Szkół z Tłuszcza pokonując je 12-10. Piąte miejsce zdobyły uczennice z III LO Wołomin. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Justynę Górczak z LO Radzymin.

Od lewej stoją: Pyśkiewicz Angelica, Jędrasik Tadeusz, Gałecka Alicja, Bednarek Klaudia, Lis Magdalena, Czyżo Aleksandra, Regulska Ewa, Dyniewicz Karolina, Kuc Sandra, Falbińska Wiktoria, Sosińska Gabriela, Nowak Kamila, Kujawska Julia. Siedzą od lewej: Górczak Justyna, Kuźma Barbara, Ochwat Monika.

W turnieju chłopców uczestniczyło osiem szkół. Zawody rozegrano w dwóch grupach. Z każdej grupy do finałów awansowały po dwa zespoły. W fazie pucharowej III LO Wołomin spotkało się z Zespołem Szkół Ekonomicznych z Wołomina ulegając Ekonomikowi 8-11. W drugim półfinale LO z Radzymina pokonało Zespół Szkół z Tłuszcza 14-6. W meczu o trzecie miejsce III LO Wołomin wygrało z Zespołem Szkół z Tłuszcza 12-7. W spotkaniu finałowym LO Radzymin zwyciężyło Zespół Szkół Ekonomicznych 11-4. Wszystkie mecze finałowe rozegrane były w atmosferze fair play oraz stały na wysokim poziomie.


Kolejność szkół w turnieju:

1. LO Radzymin

2. ZSE Wołomin

3. III LO Wołomin

4. Zespół Szkół Tłuszcz

5. Zespół Szkół Zielonka

6. Zespół Szkół Terenów Zieleni Radzymin

7. ZSZ-ZDZ Radzymin

8. I LO Wołomin


Od lewej stoją: Giera Sebastian, Giera Krzysztof, Pszczółkowski Marcin, Jatczak Marcin, Mordasewicz Jakub, Gąsiorek Sławomir, Kurek Marcin, Such Michał, Popiół Mariusz, Jędrasik Tadeusz. Klęczą: Żmuda Kamil, Mianiowki Daniel.W zawodach w fazie grupowej uczestniczył też Suchocki Damian.

Drużyny z LO Radzymin do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego Tadeusz Jędrasik i Michał Ziółkowski.

Gratulacje za zwycięstwo

Turniej współfinansowany ze środków Starostwa Powiatu Wołomińskiego