Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 Finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Romana Żulińskiego

Finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Romana Żulińskiego

13 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie został rozstrzygnięty VII Powiatowy Konkurs Matematyczny im. R. Żulińskiego. Adresatami zmagań matematycznych byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Do konkursu przystąpiło 242 uczniów z 22 szkół. Jego celem była popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród młodzieży oraz budzenie szacunku wobec osiągnięć polskich naukowców. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród młodzieży.

Do drugiego etapu w kategorii: turniej wiedzy matematycznej przystąpiło 24 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do rozwiązywania zadań wykazując się przy tym umiejętnością logicznego myślenia.

13 lutego na uroczystym podsumowaniu konkursu zgromadzeni w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie wysłuchali wykładu dr. inż. Krzysztofa Brysia wykładowcy Politechniki Warszawskiej na temat: „Ze statystyką na Ty”.

W czasie finału Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Cezary Wnuk, dr Krzysztof Urbanek z Wydziału Edukacji oraz dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących dr Urszula Zimińska, wręczyli dyplomy i nagrody wszystkim laureatom oraz podziękowania ich opiekunom. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka.

Za zajęcie:

1 miejsca uczeń otrzymał laptop

2 miejsca uczeń otrzymał tablet

3 miejsca uczeń otrzymał telefon

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali słuchawki za udział w konkursie.

Wyniki końcowe w poszczególnych grupach wiekowych i kategoriach konkursowych przedstawiają się następująco:

I. Zwycięzcy ze szkół ponadgimnazjalnych w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym w kategorii turniej wiedzy matematycznej:

1. Adam Antończak, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Wołominie

2. Katarzyna Majerczyk, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Wołominie

3. Natalia Połosa, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Wołominie

II. Zwycięzcy z szkół podstawowych i gimnazjów w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym w kategorii turniej wiedzy matematycznej:

1. Franciszek Sobota, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach

2. Patryk Skibniewski, uczeń uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach

3. Hubert Błonowski, uczeń Szkoły Podstawowej w Starym Kraszewie

Na zakończenie pani dyrektor Urszula Zimińska podziękowała gościom, uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i zaprosiła wszystkich na poczęstunek.

W miłej atmosferze uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie rozjechali się do domów.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w dalszej karierze matematycznej. Zapraszamy nowych, odważnych uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku.