Zespół Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 STUDNIÓWKA 2019

STUDNIÓWKA 2019

W piątek 25 stycznia maturzyści naszego liceum bawili się na Balu Studniówkowym, który tym razem odbył się w Dworku Wilkowscy w Ludwinowie.

Studniówka, zgodnie z tradycją, rozpoczęła się od poloneza, którego poprowadziła Pani Dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie. W pierwszej parze poloneza zatańczyli: pani dyrektor Urszula Zimińska z Krystianem Turkiewiczem z klasy IIId a następnie pani Katarzyna Kaliszuk, wychowawca klasy IIIa z Bartoszem Bylakiem, uczniem klasy IIIa, pani Justyna Bylak, wychowawca klasy IIId z Pawłem Wilkowskim, uczniem klasy IIId, pan Kamil Barbarski z Karoliną Dużyńską, uczennicą klasy IIIa, pan Michał Ziółkowski z Pauliną Kosicką, uczennicą klasy IIId, Pani Anna Kubiak z Hubertem Kowalskim, uczniem klasy IIIa, Pani Ewa Całka z Jakubem Janusem, uczniem klasy IIIa, pan Szymon Strychalski z Weroniką Walczak, uczennicą klasy III d, pan Tadeusz Jędrasikiem z Weroniką Guz, ucznnicą klasy III d oraz uczniowie klasy IIIa i IIId wraz z osobami towarzyszącymi.

Pani dyrektor, Urszula Zimińska powitała zaproszonych gości: pana wicestarostę powiatu wołomińskiego Roberta Szydlika, księdza Łukasza Tarasiuka, grono pedagogiczne, wychowawców klas trzecich, maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi oraz rodziców. Wspomniała o symbolicznych „stu” dniach, które dzielą nas od egzaminu dojrzałości. Życzyła absolwentom pomyślnie zdanej matury i realizacji marzeń, związanych z dalszym kształceniem. Pani dyrektor, mówiła, że zgodnie z tradycją szkoły, doskonale zatańczony polonez, przekłada się na rewelacyjnie zdany egzamin maturalny.

Następnie głos zabrał pan Robert Szydlik, ksiądz Łukasz Tarasiuk oraz przedstawiciele młodzieży. Wyrazy wdzięczności skierowane do dyrekcji, starostwa, grona pedagogicznego, wychowawców i rodziców złożyli przedstawiciele klas trzecich: Natalia Skonieczna i Paulina Kosicka z klasy IIId oraz Hubert Kowalski z klasy IIIa. „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” tymi słowami uczniowie rozpoczęli swoje podziękowania za wsparcie, życzliwość i cierpliwość Pani Dyrektor, Pani wicedyrektor, przedstawicielom Starostwa, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom życząc jednocześnie zgromadzonym zgromadzonym wielu wspaniałych wrażeń podczas Balu Studniówkowego.

O północy, tradycyjnie, nie mogło zabraknąć konkursu „Tańca z gwiazdami”, w którym to uczniowie zaprezentowali swoje taneczne umiejętności w różnych kategoriach.

Z relacji młodzieży można wywnioskować, że studniówka się udała, wszyscy świetnie się bawili i będą bardzo miło wspominać wspólnie spędzony czas.