Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 Wirtualny Teatr Historii w Radzyminie

Wirtualny Teatr Historii w Radzyminie

W dniach 4-5 października 2021 roku do Radzymina zawitał Wirtualny Teatr Historii – wyjątkowa wystawa obejmująca okres 1917 – 1923 w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym. Oglądana była w 20 miastach. W Radzyminie zakończyła swoją trasę.

Klasy IC, IIIF, IIIH, IIIB pod opieką nauczycieli: pani Małgorzaty Gumkowskiej-Murray, pani Jolanty Sitek i pana Dariusza Rosłona zwiedzały to mobilne muzeum, które zaparkowało w naszym mieście na parkingu przed budynkiem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin.

W Wirtualnym Teatrze Historii, dzięki najnowszym technologiom uczniowie zobaczyli na własne oczy jak wyglądała Polska w pierwszych latach odzyskaniu niepodległości - historię pierwszych lat II RP. Młodzież zobaczyła pamiątki po ojcach niepodległości i po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczyła projekcja fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920” pokazywanego na specjalnych goglach, dzięki którym widz staje się jednym z bohaterów filmu! Zwiedzających zainteresowała także makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Na zakończenie wystawy były pamiątkowe zdjęcia z jednym z ojców niepodległości w foto-budce.

Jolanta Sitek