Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid
 Wycieczka integracyjna klas pierwszych : Piękna Góra 8-11 października 2019

Wycieczka integracyjna klas pierwszych : Piękna Góra 8-11 października 2019

Są miejsca w naszym pięknym kraju, które, choć mało popularne i nieprzereklamowane, zachwycają swoim urokiem i walorami przyrodniczymi. Do takiego właśnie miejsca, położonego niedaleko Giżycka, pojechali uczniowie klas pierwszych naszego liceum pod opieką wychowawców i nauczycieli.

Wyjazd miał charakter sportowo – integracyjny i rzeczywiście, zajęć ruchowych nie brakowało. Bez Internetu i telewizji można się jednak obyć. Instruktorzy zaplanowali szereg zajęć, których zadaniem było integrowanie młodzieży, wyznaczanie mocnych i słabych stron klasy, grupy. Nasi uczniowie aktywnie angażowali się zarówno w zadania o charakterze sprawnościowym, jak również dawali popis logicznego myślenia w grach terenowych i zajęciach integracyjnych z wychowawcami. W wielu zadaniach trzeba było wykazać się niezłym przygotowaniem kondycyjnym.

Wyprawy surwiwalowe do lasu,budowanie szałasu, wyjścia nad jezioro, gry sportowe, team building i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, ognisko, zwiedzanie Giżycka, wszystko to znalazło się w programie krótkiego, ale jakże intensywnego wyjazdu.

Ośrodek w Pięknej Gorze otoczony był złotymi jesiennymi kolorami, woda w jeziorze przejrzysta, pogoda dopisała. Mamy nadzieję, że wyjazd pozostawi miłe wspomnienia i że…. wrócimy tam jeszcze kiedyś…