Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie
“Piękno na to jest, by zachwycało do pracy - praca, by się zmartwychwstało.” Cyprian Kamil Norwid


Aktualności

UWAGA - Aktualny plan zajęć od dnia 30.09.2019.

Aktualny plan lekcji. Wersja dla ucznia.

Aktualny plan lekcji. Wersja dla nauczycieli


PISZĄ O NAS

Adam Lubiak - Starosta Wołomiński zaprosił do Starostwa przedstawicieli szkół powiatowych, które właczyły się w zbiórkę pieniędzy dla 6-letniego Filipka z Brwinowa. Cała akcja zakończyła się sukcesem. W sumie udało się zebrać ponad 2 mln złotych, a dzięki wsparciu Ministerstwo Obrony Narodowej, chłopiec został przetransportowany do szpitala w Bostonie, gdzie przeszedł już pierwszą udaną operację. Trzymamy kciuki za powrót Filipka do zdrowia

Starosta przekazał pisemne podziękowania na ręce dyrektorów szkół: ZS Ekonomicznych w Wołominie, ZS Techniczno-Zawodowych im. Czesława Nowaka w Radzyminie, LO im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie, ZS im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce oraz vouchery do kina dla wolontariuszy, którzy uczestniczyli w zbiórce w trakcie Biegu Rotmistrza Pileckiego w Markach.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

PISZĄ O NAS

W Zespole Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej 2019. Uroczystość została poprowadzona przez Panią Dyrektor Annę Nowińską-Mróz. "Dzisiejszą uroczystością chcemy przypomnieć Państwu, że w naszym kraju, w Polsce nauczyciele przez wieki pełnili rolę ostoi, bezpiecznej wyspy wartości. Na wzburzonym morzu historii, potrafili wytrwać i przekazać młodym pokoleniom nie tylko kaganek oświaty, ale także miłość do ojczyzny i wiarę w siłę narodu. Taylor Mackenzie - jeden ze współczesnych propagatorów nauki mawiał: "Nauczyciel...to przewodnik i lider, sternik łodzi". Niech zatem dzisiejsza uroczystość przygotowana przez uczniów i pracowników naszej szkoły, będzie ukłonem w stronę tych niezwyciężonych, żeglarzy, sterników serc i umysłów młodzieży". Tymi słowami powitała gości Pani Dyrektor Anna Nowińska-Mróz.

Podziękowania oraz życzenia dla nauczycieli wygłosił Adam Lubiak - Starosta Wołomiński, Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński, Kamil Michał Iwandowski - Burmistrz Miasta Zielonka. Obecnością swoją zaszczycili obchody, także Cezary Wnuk Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego, Naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Wołomińskiego Hanna Skrzypczak, nauczyciele szkół powiatu wołomińskiego, jak również nauczyciele, administracja oraz obsługa Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego. Młodzież szkolna przygotowała program artystyczny, podkreślający rolę nauczyciela i edukacji na przestrzeni polskich dziejów.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

Wycieczka integracyjna klas pierwszych

Są miejsca w naszym pięknym kraju, które, choć mało popularne i nieprzereklamowane, zachwycają swoim urokiem i walorami przyrodniczymi. Do takiego właśnie miejsca, położonego niedaleko Giżycka, pojechali uczniowie klas pierwszych naszego liceum pod opieką wychowawców i nauczycieli...

więcej

Potencjalne zagrożenia związane z elektronicznymi papierosami.

Przekazujemy informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.


INFORMACJA NA TEMAT ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM E-PAPIEROSÓW


„Młodzi głosują”. Symulacja wyborów do sejmu

7 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się symulacja wyborów do sejmu. Chętni uczniowie głosowali na komitety wyborcze...

więcej

Apel – wrzesień

Pani Aldona Torenc, Dyrektor Szkoły powitała wszystkich na pierwszym z comiesięcznych apeli organizacyjno-podsumowujących w naszym liceum...

więcej

Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w biegach przełajowych

W piątek 27.09.2019 reprezentacja Naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego w biegach przełajowych...

więcej

Całodobowa bezpłatna infolinia

Została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.


Wizyta w Białobrzegach

W dniu 25 września 2019 roku grupy mundurowe odwiedziły jednostkę wojskową w Białobrzegach...

więcej

2 MIEJSCE DZIEWCZĄT W RINGO

W dniu 24.09.2019 odbyły się zawody powiatowe w ringo dziewcząt...

więcej

W zakładce konkursy dostępne są regulaminy konkursów historycznych


Zebranie z rodzicami

Podczas pierwszego zebrania pani Aldona Torenc, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie powitała rodziców zgromadzonych w Auli Szkoły. Pani dyrektor omówiła priorytety w pracy nauczyciela z uczniami oraz przedstawiła rodzicom grono pedagogiczne...

więcej


Akcja Recykling Daje Owoce

Recykling Daje Owoce w Radzyminie

Uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Recykling Daje Owoce. Akcję koordynują: pani Justyna Bylak i pani Katarzyna Kostrzewa! Tym razem uczniowie, nauczyciele, przyjaciele szkoły zbierają zużyte baterie oraz drobne zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne. Równocześnie ze zbiórką trwa akcja informacyjna na temat elektroodpadów, którą prowadzą uczniowie, wśród szkolnej społeczności oraz mieszkańców.

Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw PSZOK-i - czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł!

Akcja "Recykling Daje Owoce" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. - https://erp-recycling.org/pl-pl/ - firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji "Recykling Daje Owoce" jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu . Kontakt: dominik@cycling-recycling.eu
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku grono pedagogiczne, uczniowie jak i zaproszeni goście zainaugurowali nowy rok szkolny 2019/2020...

więcej

PISZĄ O NAS

Szkolenia zagraniczne dla nauczycieli Liceum im. C. K. Norwida w Radzyminie

Zespół Szkół Ogólnokształcących po raz trzeci otrzymał dofinansowanie w projekcie zagranicznych szkoleń dla nauczycieli. Projekt nosi tytuł: „Kreatywny nauczyciel – lepsza szkoła” i będzie realizowany w ramach programu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Zakłada on podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli przedmiotów ścisłych, przyrodniczych i humanistycznych oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli języków obcych i pedagoga szkolnego. Wśród priorytetów szkoły znajduje się podniesienie wymiaru europejskiego szkoły i poszerzenie jej działalności w zakresie wdrażania idei europejskości wśród uczniów, poszerzanie zainteresowań uczniów kwestiami Europy i rolą Polski w strukturach europejskich.

Kursy odbędą się w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Irlandii i we Włoszech. Zostały dobrane według potrzeb szkoły oraz uczestników i obejmują: intensywną naukę języka angielskiego, poznanie europejskich systemów edukacyjnych, zagadnienia związane z wykorzystaniem CLIL oraz narządzi ICT w procesie nauczania, zagadnienia kulturowe w zakresie nauczania języka angielskiego, rozwijanie umiejętności społecznych: radzenie sobie z konfliktami, agresją w środowisku szkolnym, demotywacją wśród uczniów, trudnościami w relacjach z uczniami i nauczycielami, umiejętności przywódcze i komunikacyjne. Kursy zakładają nawiązanie współpracy z nauczycielami z Europy i udział w projekcie współpracy szkół.

Dzięki projektowi nauczyciele zdobędą praktyczne umiejętności metodologiczne i językowe, które wykorzystają podczas zajęć z uczniami, zdobędą narzędzia do motywowania ich do nauki, rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

Dofinansowanie projektu obejmuje koszty związane z podróżą, wsparciem indywidualnym i opłatą za kurs każdego z uczestników oraz wsparciem organizacyjnym dla placówki. Projekt będzie realizowany przez okres dwóch lat i zakończy się w październiku 2021 roku. Kwota dofinansowania wynosi: 103 567,96 PLN.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

PISZĄ O NAS

Liceum im. C. K. Norwida w Radzyminie beneficjentem programu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

W nadchodzącym roku szkolnym Liceum im. C. K. Norwida w Radzyminie przystąpi do projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, który będzie realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Projekt nosi tytuł: „Polsko-węgierskie drogi do wolności” i będzie obejmował współpracę uczniów Liceum im. C. K. Norwida w Radzyminie z uczniami dwujęzycznej szkoły średniej Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnázium és Szakgimnázium w Budapeszcie. Uczniowie Liceum im. C. K. Norwida wezmą udział w trwającym siedem dni wyjeździe edukacyjnym, podczas którego będą realizować przedsięwzięcia związane z najnowszą historią obu krajów, w tym wydarzeń 1956 i 1989 roku i zagadnieniami walki obu narodów o odzyskanie suwerenności po II wojnie światowej. Projekt zaplanowany jest na okres 6 miesięcy i rozpocznie się na jesieni 2019 roku. W wyjeździe do Budapesztu weźmie udział grupa 10 uczniów oraz 2 nauczycieli. Językiem realizacji projektu będzie język angielski.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ