Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie
„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.” C. K. Norwid
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.Deklaracja dostępności dotyczy strony https://norwid.com.pl/.
Data publikacji strony internetowej:
Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
Nie wszystkie filmy posiadają napisy dla osób głuchych, w niektórych animacjach i filmach brak jest napisów rozszerzonych i audiodeskrypcji.
Niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych.
Nie wszystkie dokumenty w PDF są dokumentami edytowalnymi.
Część plików nie jest dostępnych cyfrowo.
Nie wszystkie elementy mają instrukcję odnoszącą się do kolorów.
W formularzu kontaktowym brak jest możliwości poprawienia danych.
Brak mapy strony i elementu do wyszukiwania.
Nie wszystkie linki mają informację o formacie, rozmiarze i języku.
Treści nieobjęte przepisami
Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
W ciągu jednego roku od dnia 31 marca 2025 r. zamierzamy częściowo zlikwidować błędy dostępności cyfrowej o których mowa powyżej. Działanie to będzie zależało jednak od dostępności środków finansowych na ten cel.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Sekretariat szkoły – mejlowo sekretariat@norwid.com.pl lub telefonicznie 22 786 50 15.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
swoje imię i nazwisko,
swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do Dyrektora naszej szkoły:
Aldona Torenc – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida,
Adres: ul. Konstytucji 3 Maja 26, 05-250 Radzymin,
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Liceum Ogólnokształcące im.Cypriana Kamila Norwida
ul. Konstytucji 3 Maja 26
05-250 Radzymin
Parking
Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 2 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
Od miejsca parkingowego do wejścia do budynku odległość wynosi około 23 metrów.
Parking jest bezpłatny.
Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą. Na teren szkoły można dostać się przez 2 bramy wjazdowe z parkingami – od ul. Konstytucji 3 Maja i ul. Norwida. Na każdym parkingu jest po jednym wyznaczonym miejscu parkingowym dla osób niepełnosprawnych. Od miejsca parkingowego przy ul.Norwida do wejścia głównego jest ok. 23 m, a od miejsca parkingowego przy ul. Konstytucji 3 Maja jest ok. 77 m.
Pies asystujący
Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
Wejście główne znajduje się po skosie na prawo od parkingu przy ul. Norwida. Nad wejściem głównym wisi czerwona tablica i niebieski neon z nazwą szkoły. Do wejścia głównego prowadzą schodki. Wejście to nie posiada stałej pochylni, która jest z kolei zlokalizowana przy 2 dodatkowych, bocznych wejściach (jedno z nich prowadzi do szatni dla uczniów). Nie posiadamy głośników systemów naprowadzających osoby niepełnosprawne. Aby dostać się do budynku szkoły przez wejście główne, należy otworzyć ręcznie pierwsze przezroczyste drzwi, za którymi jest mały wiatrołap o długości ok. 3 m. Na końcu wiatrołapu są kolejne przezroczyste drzwi. Aby je otworzyć należy posiadać kartę wejść/wyjść lub użyć dzwonka znajdującego się na prawej ścianie w wiatrołapie na wysokości ok. 120 cm. Szerokość drzwi 100 cm.
Do wejścia prowadzą schody.
Przy schodach do wejścia głównego nie ma poręczy. Poręcz jest przy wejściach bocznych.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 140 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
Otwierają się na zewnątrz.
Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
Drzwi są przeźroczyste i nie są kontrastowo oznaczone.
Skorzystaj z dzwonka przy drzwiach.
Na wprost od bramy wjazdowej przy ul. Norwida zlokalizowane są boczne drzwi ze stałą pochylnią. Aby dostać się do budynku szkoły przez te drzwi, należy posiadać kartę wejść/wyjść lub zadzwonić do sekretariatu na numer 22 786 50 15. Drugie drzwi boczne z pochylnią są zlokalizowane na prawo od wejścia od ul. Norwid i prowadzą do szatni Uczniów. Żeby wejść należy posiadać kartę wejść\wyjść lub zadzwonić do sekretariatu na numer 22 786 50 15.
Przestrzeń za wejściem
Za wejściem głównym jest recepcja. Na lewo można dojść korytarzem do biblioteki i dalej do pokoju nauczycielskiego i sekretariatu. Na prawo za wejściem głównym są szatnie dla uczniów. Na wprost jest dojście do malej sali gimnastycznej.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
Punkt obsługi znajduje się za drzwiami głównymi
Ciągi poziome
Część korytarzy nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.
Ciągi pionowe
Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów
Możesz skorzystać z windy.
Schody
Szkoła składa się z dwóch części połączonych łącznikiem. Mamy część starą szkoły i nową. Żeby z nowej części przejść do starej części na parter można skorzystać z windy, która ma przystanek na wysokości łącznika oraz dalej na I i II piętrze nowej części. Z łącznika do starej części można dostać się schodkami lub skorzystać z platformy dla niepełnosprawnych. Wcześniej trzeba poinformować pracownika szkoły o chęci skorzystania z platformy. Żeby z parteru na starej części dostać się na pierwsze piętro trzeba pokonać schody – drewniane, zabytkowe, zakręcone pośrodku. W starej części szkoły nie ma windy i innych urządzeń dla niepełnosprawnych. Zabytkowych schodów jest 36 szt, o głębokości 30 cm i wysokości 13,5 cm. Na nowej części na każdy poziom można dostać się windą lub schodami. Schody przy bibliotece mają głębokość 30 cm i wysokość 14,5 cm. Żeby przejść z jednego piętra na drugie trzeba pokonać 12 schodów, spocznik i kolejne 12 schodów. Schody przy windzie mają z kolei głębokość 27 cm i wysokość 15,5 cm. Z parteru przy windzie prowadzi na półpiętro 11 schodów. Z tego miejsca można dalej iść 3 schodkami i przez łącznik dostać się do starej części szkoły lub wejść schodami na wyższe piętra. Na pierwsze piętro prowadzi kolejne 11 schodków. Z pierwszego piętra na drugie trzeba pokonać 11 schodów, spocznik i kolejne 11 schodów.
Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
Winda
Drzwi musisz otworzyć ręcznie
Winda znajduje się w budynku
Winda znajduje się na końcu korytarza na parterze w nowej części szkoły, za pokojami administracyjnymi. Winda ma oznaczenia przycisków w języku Braile’a i system głośnego komunikowania. Aby dostać się do windy należy wcisnąć przycisk po lewej stronie.
Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille’a.
Przyciski sterujące mają duże oznaczenia.
W windzie są komunikaty głosowe.
W razie problemów – zadzwoń do obsługi na numer telefonu: 22 786 50 15
Pomieszczenia
Około 76% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.
Łazienka
W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
W nowej części szkoły, na każdym piętrze znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na parterze na lewo od wejścia głównego, na prawo od wejścia dostępnego dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku (wejście boczne). W starej części na parterze jest toaleta damska – na końcu korytarza po lewej stronie za schodami. Toaleta męska jest na pierwszym piętrze (trzeba pokonać zabytkowe drewniane schody). Przy recepcji za wejściem głównym, znajduje się również toaleta dla niepełnosprawnych, zamykana na kluczyk. Kluczyk jest do pobrania w recepcji. Drzwi otwierają się na zewnątrz, łatwo pozostają w pozycji otwartej, nie ma przeszkód przy wjeździe. Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów. Na ścianach są zamontowane poręcze. Przestrzeń manewrowa wynosi 98 centymetrów. Przestrzeń manewrowa przed ustępem wynosi 165 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa po lewej stronie ustępu wynosi 45 centymetrów. Przestrzeń manewrowa po prawej stronie ustępu wynosi 48 centymetrów.