Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

160. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

W ramach obchodów 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Magdaleny Krysiak i Pani Agnieszki Strojeckiej przygotowali inscenizację na podstawie scenariusza prezesa Towarzystwa Przyjaciół Radzymina Pana Jana Wnuka, którą zaprezentowali w Sali Koncertowej 22 stycznia 2023 roku.

Przejmujące recytacje, które nadały przedstawieniu wyjątkowy charakter, zostały dopełnione przepięknymi, epokowymi strojami, a przede wszystkim niezwykle profesjonalnie wykonanymi przez młodych artystów utworami muzycznymi. Warto zaznaczyć, że akompaniament na żywo wykonały: na pianinie – uczennica klasy 1 f Zuzanna Jabłecka, a na gitarze – p.Magdalena Adamska, która jest pedagogiem specjalnym w naszej placówce. Scenografię pomogły przygotować panie: Magdalena Jurzak i Katarzyna Skłudzka, które również są nauczycielkami w liceum. Uczniowie, którzy zaprezentowali swoje talenty to:
Joanna Karp
Małgosia Szewczyk
Kalina Kieler
Edyta Gajewska
Ola Matera
Marta Ołdak
Julia Kamela
Małgosia Goszczyńska
Kacper Stankiewicz
Cezary Polak
Jakub Korytkowski
Fryderyk Wardakowski
Zuzanna Jabłecka
Dawid Praski
Mateusz Kacprzak
Stanisław Wyszyński
Igor Syrówka
Paweł Bakuła.
Aplauz publiczności i brawa na stojąco dla artystów były wymowną oceną artystycznych zdolności uczniów, którzy przez wiele tygodni wytrwale pracowali nad spektaklem.
Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida jest miejscem, w którym przywiązuje się ogromną wagę do historii i kultywowania jej najważniejszych wydarzeń w myśl słów wypowiedzianych niegdyś przez Jana Zamoyskiego: „Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży wychowanie”. Nasza szkoła z pewnością jest miejscem, które uczy, ale też dba o morale swoich uczniów.
Słowa wdzięczności kierujemy do Władz Powiatu Wołomińskiego za wsparcie w realizacji projektu, również do Dyrektora Miejskiej Sali koncertowej – Pana Artura Laskowskiego za pomoc i niezwykłą życzliwość.