Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Camp Serwy 2022

Sprawozdanie z obozu Camp Serwy 23-27 czerwca 2022 r.

W dniach 23.05-27.05 uczniowie klas 3i, 3e, 3f oraz 3h z Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Radzyminie wraz z opiekunami panem Markiem Szulcem, panią Karoliną Odelską oraz panem Tadeuszem Jędrasikiem udali się na zieloną szkołę do ośrodka Serwy położonego wśród lasów i jezior Puszczy Augustowskiej.

Dzień 1
Zaraz po przybyciu na miejsce nasza grupa została podzielona przez pracowników Campu na 3 mniejsze zespoły i zakwaterowana w domkach. Każdy z uczestników obozu zapoznał się z zasadami panującymi na terenie ośrodka. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których mieli ustalony harmonogram zajęć oraz godziny posiłków. Już tego samego dnia o godzinie 16.00 odbyły się pierwsze zajęcia na wodzie. Uczniowie w parach przepłynęli przez jezioro Serwy a następnie spróbowali swoich sił na kanale Augustowskim. Po długiej i wyczerpującej podróży przyszedł czas na posiłek oraz relaks, a tuż po nim uczniowie udali się na zajęcia z gry terenowej. Pierwszy dzień był wyczerpujący, ale dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, zwłaszcza, że pogoda nam dopisywała, a instruktorzy okazali się pomocni i bardzo życzliwi.

Dzień 2
Po śniadaniu grupa uczestników wraz z opiekunami udała się na zajęcia na wodzie, podczas których  popłynęli do jednej z trzech wysp na jeziorze, gdzie odbył się krótki odpoczynek. Zobaczyliśmy między innymi miejsca gniazdowania rzadkiego gatunku ptaków – kormoranów. Był też czas na relaks nad wodą. Po powrocie na teren ośrodka uczniowie udali się na obiad, po którym nastąpiła krótka przerwa, a tuż po niej uczestnicy udali się na zajęcia w,, małpim gaju’’. Każdy z nich mógł się tam zmierzyć z własnym strachem oraz lekiem wysokości. Zjeżdżaliśmy długą tyrolką i huśtaliśmy się na huśtawce w koronach drzew.
Po 2 godzinach szaleństwa między drzewami cała grupa ochoczo udała się na kolację, a następnie na zajęcia z gier zespołowych.

Dzień 3
Już z samego rana grupa udała się na zajęcia na wodzie, gdzie pojedynczo pływaliśmy kajakami bezburtowymi. Po bardzo spokojnym i relaksacyjnym spływie trwającym 2,5 godziny uczniowie udali się na obiad, a następnie odbyły się zajęcia na wodzie, na których uczniowie zostali podzieleni na grupy pięcioosobowe. Przeszliśmy kurs pływania na wiosłówkach. Po krótkim odpoczynku uczestnicy udali się na kolację, po której nastąpiły zajęcia z gier świata, wspinaliśmy się profesjonalną ściankę wspinaczkową i strzelaliśmy z łuków. To był bardzo intensywny dzień.

Dzień 4
Tradycyjnie, pierwsze zajęcia, które odbyły się po śniadaniu były na wodzie, gdzie uczniowie oraz opiekunowie po dobraniu się w pary uczyli się pływania na kanu. Po krótkiej, lecz bardzo dokładnej instrukcji wydanej przez instruktora grupa udała się na rejs po jeziorze Serwy. Niektórzy nawet zaliczyli swoją pierwszą Kąpiel w jeziorze. Po powrocie zgodnie
z harmonogramem uczniowie udali się na obiad a następnie odbyła się krótka przerwa,
po której wszyscy zebrali się na zajęciach ze ścianki wspinaczkowej a następnie udali się na ognisko.

Dzień 5
Po porannym śniadaniu uczniowie spakowali swoje rzeczy oraz udali się na wycieczkę rowerową po okolicach ośrodka. Przejechaliśmy niemal 20 kilometrów po bezdrożach i leśnych duktach podziwiając piękno Puszczy Augustowskiej, jej różnorodność i unikatowy klimat. Długa i wyczerpująca wyprawa zakończyła się obiadem, a następnie uczniowie oraz opiekunowie udali się w drogę powrotną.

Camp Serwy to było 5 dni wspaniałej przygody i spora dawka ruchu, zdrowia oraz wypoczynku na łonie natury. Ten sportowy tydzień zapewnił nam wiele wrażeń i pozwolił na naładowanie akumulatorów i walkę ze stresem na finiszu tego roku szkolnego.

/Marta Ołdak kl 3e