Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

„Dwa światy” – Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

„Dwa światy” – Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

28 – 30 marca 2022 r. to dni, w których przeżywaliśmy Szkolne Rekolekcje Wielkopostne w Norwidzie. Spotkanie „dwóch światów” – tak nazwał ten czas zadumy i refleksji nad sobą diakon Paweł Szmytkowski, który razem z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko – Praskiej, prowadził i przeżywał go z nami.

Pierwszego dnia wysłuchaliśmy świadectwa p. Pawła Cwynara. Historia życia tego „nawróconego gangstera”, spotkała się z żywym zainteresowaniem młodzieży. „Nie przychodzę, pouczać Was jak macie żyć, chcę tylko dać świadectwo swojego życia, bo na mojej drodze nie znalazł się nikt, kto by mi pokazał, że źle wybieram…” Historia Pana Pawła to żywa ilustracja, tego jak Bóg „walczy” o każdego z nas i że dla Bożego Miłosierdzia nie na rzeczy niemożliwych. Pan Paweł przekazał też do biblioteki napisane przez siebie książki.

Drugiego dnia rekolekcji diakon Paweł Szmytkowski opowiedział nam o swojej drodze do kapłaństwa i działaniu Pana Boga w jego życiu. To kolejne świadectwo, bardzo osobiste i również poruszające zaprosiło do refleksji, o tym jak z różnych – czasem bardzo trudnych dla nas doświadczeń, Bóg wyprowadza dla nas dobro.

Uwieńczeniem rekolekcji była msza św. odprawiona trzeciego dnia w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Tu z kolei wybrzmiała mocno prawda o tym jak Bóg cieszy się każdym z nas.
Serdecznie dziękujemy ks. Krzysztofowi Ziółkowskiemu – Proboszczowi Parafii Św. Jana Pawła II w Radzyminie za zorganizowanie dla nas tych rekolekcji, ks. Michałowi Stacherze za sprawowanie mszy św., oraz diakonowi Pawłowi Szmytkowskiemu i klerykom za towarzyszenie nam w tegorocznych rekolekcjach. Wyjątkowe podziękowania dla szkolnego chórku za oprawę muzyczną.