Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Edukacja prozdrowotna

W marcu klasa 1D i 2D uczestniczyły w spotkaniu ze specjalistką od spraw żywienia

Panią Kamilą Kielak – Biskupską,

które odbyło się w ramach edukacji prozdrowotnej w naszej szkole. 

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia. Zajęcia przeprowadzone były w formie interesującego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, a wstępem do dyskusji na temat zasad prawidłowego odżywiania była krótka pogadanka na temat zawodu dietetyka i co oznacza zdrowe odżywianie. 

Uczniowie   dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie, co powinniśmy zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów unikać, by długo cieszyć się dobrym samopoczuciem. Pani dietetyczka zwróciła   również uwagę na konieczność czytania etykiet umieszczonych na produktach ze szczególnym uwzględnieniem niebezpiecznych składników dla organizmu człowieka oraz konieczność łączenia elementów zdrowego odżywiania z aktywnością fizyczną. Podczas prelekcji poruszony został problem napojów energetycznych, które negatywnie wpływają na zdrowie zwłaszcza młodzieży szkolnej.  

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali mnóstwo interesujących pytań i wypowiadali się na temat zdrowego stylu życia. 

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i przekazaną wiedzę.