Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Finał Szkolnego Konkursu Historycznego

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości.

Finał Szkolnego Konkursu Historycznego

 

W imieniu Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego oraz Uczniów naszej szkoły Emilia Skarzyńska i Jakub Jaworski z klasy IIIB powitali wszystkich zgromadzonych na uroczystości, podczas której najzdolniejsi uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie otrzymali stypendium Starosty Powiatu Wołomińskiego TALENT oraz został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Historyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Aldona Torenc.

Został także wprowadzony Sztandar Szkoły oraz wspólnie odśpiewany hymn.

Prowadzący przypomnieli jakie emocje towarzyszyły Polakom 105 lat temu oraz powiedzieli czym obecnie jest rocznica odzyskania niepodległości. Przypomnieli, że naszym rodakom zawdzięczamy to co obecnie jest naszą codziennością, czego czasami nie dostrzegamy, bo stało się powszednie ale nadal stanowi najwyższą wartość: Naszą OJCZYZNĘ.

W naszej Szkole do 15 lat upamiętniamy święto niepodległości organizując dla wszystkich uczniów Szkolny Konkurs Historyczny. Organizatorem konkursu jest Zespół nauczycieli nauk Społecznych, patronat sprawuje Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie, a fundatorem nagród jest Rada Rodziców naszej Szkoły.

Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana została pod tytułem „Nie błagamy o wolność, my walczymy o wolność” Polacy podczas II wojny światowej.

Pani dyrektor Aldona Torenc oraz panie: Jolanta Sitek i Karolina Odelska wręczyły nagrody zwycięzcom w kategoriach konkursowych.

W kategorii test wiedzy historycznej najlepsze wyniki zdobyli: Hanna Wrzosek z klasy 2e – 1 miejsce, Milena Chacińska z klasy 2e – 2 miejsce, Edyta Gajewska z klasy 3a – 3 miejsce, Roksana Biedrzycka z klasy 1e – 3 miejsce.

W kategorii prace plastyczne uczniowie wykonali prace w różnych technikach.

Na szczególne wyróżnienie w tej kategorii zasłużyły: Patrycja Rasińska z klasy 3c – 1 miejsce, Marta Sakowska z klasy 1d – 2 miejsce, Emilia Skarżyńska z klasy 3b – 3 miejsce, Pietryga Kalina z klasy 1e – 3 miejsce.

 

W kategorii praca multimedialna najlepsze prezentacje przygotowali: Edyta Gajewska z klasy 3a – 1 miejsce, Maja Dolatowska z klasy 1d – Wyróżnienie, Mateusz Pisarek z klasy2e – Wyróżnienie.

W kategorii esej uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą ale przede wszystkim patriotyzmem i wrażliwością. Ich prace chwytają za serce. Na nagrody w tej kategorii zasługują: Milena Chacińska z klasy 2e – 1 miejsce, Marta Sakowska z klasy 1d – 1 miejsce.

Najlepsze prace zostały zaprezentowane podczas uroczystości.

Tegoroczny konkurs historyczny zawierał niespodziankę. To krótki quiz na temat bohaterstwa Polaków w czasie II wojny światowej. Przeprowadził go pan Kamil Barbarski. Zwyciężyły: Hanna Wrzosek i Natalia Ros z klasy 2e.

Coroczny konkurs historyczny organizowany w naszej szkole ma na celu nie tylko propagowanie wiedzy ale również pielęgnowanie tradycji i przekazywanie kolejnym pokoleniom uczniów Norwida moralnej odpowiedzialności za spuściznę przodków, szacunek dla ich wysiłków, przelanej krwi i niezłomnej woli wywalczenia wolności.

Wierzymy, że wartości są zawsze będą aktualne i nigdy nie stracą na znaczeniu.