Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Rozdanie nagród w Wołominie

Dnia 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Starostwa Powiatowego w Wołominie na podsumowanie Powiatowego Konkursu Ekologicznego: „Szybka moda czy przyroda?”.

W konkursie wzięło udział 117 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnego rodzaju zadania, w których musieli wykazać się wiedzą na temat szkodliwego wpływu przemysłu odzieżowego na środowisko. Ponadto należało być kreatywnym, gdyż dwa zadania polegały na ułożeniu krzyżówki i wykonaniu plakatu pokazującego dobre praktyki w ograniczeniu konsumpcjonizmu w celu ratowania naszej planety.

Nasi licealiści, w kategorii szkół ponadpodstawowych, zajęli wszystkie miejsca na podium:
I miejsce – Natalia Stelmach
II miejsce – Bartłomiej Jezierski
III miejsce – Julia Kaczkowska
Wyróżnienie – Aleksandra Kokot, Kamila Kogut, Dawid Bogucki.

Nagrody rzeczowe (smartfony, głośniki i słuchawki bezprzewodowe oraz czytniki ebooków) wręczali Pan Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz Pan Wicestarosta Piotr Borczyński, którzy podzielili się z nami swoimi dobrymi praktykami nakierowanymi na świadome działania proekologiczne.
Podczas spotkania mogliśmy również pogłębić swoją wiedzę na temat zanieczyszczenia Ziemi plastikiem, szkodliwości wylesiania ekosystemów oraz znaczenia pszczół w przyrodzie i życiu człowieka.