Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Serwy 2023

Od 5 do 9 czerwca 2023 roku uczniowie klas 1-3 z opiekunami – p. Różycką oraz p. Szulcem udali się do miejscowości Serwy, położonej niedaleko Augustowa. Jest to unikatowe miejsce, gdzie znajduje się park krajobrazowy, rezerwat przyrody oraz jedno z najczystszych jezior w Polsce.
Pięciodniową wycieczkę uczniowie rozpoczęli od podziału na 3 grupy, w których odbywały się aktywności sportowe. Pierwszego dnia zapoznaliśmy się z ośrodkiem, jego pracownikami, a także jeziorem. Pływaliśmy na kajakach, łódkach oraz canoe, a dzień zakończyliśmy na boisku grami sportowymi. Drugiego dnia ponownie udaliśmy się nad jezioro, gdzie również pod okiem instruktorów korzystaliśmy z kajaków, łódek, canoe czy sup’ów, a wieczorem odbyła się gra w zakłady. Połowę kolejnego dnia stanowiła wycieczka kajakami do Kanału Augustowskiego, historycznego cieku wodnego łączącego dopływy Wisły z Morzem Bałtyckim. Utrudniona przenoszeniem kajaków przez ląd wyprawa trwała 3 godziny i po jej zakończeniu grupy udały się na ściankę wspinaczkową. Mogliśmy również sprawdzić swoje umiejętności i celność w grach sportowych oraz strzelaniu z łuku. Wieczorem odbyło się ognisko nad brzegiem jeziora Serwy. Następnego dnia uczniowie bawili się w parku linowym znajdującym się w ośrodku, a także wzięli udział w wycieczkach rowerowych. Po południu uczniowie pływali większą, wiosłową szalupą, a następnie wzięli udział w grze terenowej. Ostatni dzień pobytu upłynął nam pod znakiem rozgrywek sportowych, a w popołudniowych godzinach z wielkim żalem opuściliśmy Serwy.
Rekreacja i odpoczynek nad jeziorem pozwoliły nam odetchnąć od codziennej rutyny i z pewnością sprawiły, że na długo zapamiętamy ten wyjazd.
Jakub Ostropolski kl. 2e

Galeria zdjęć