Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Storytelling z okazji Nocy Bibliotek w naszej szkole!

Dziś, w szkolnej bibliotece, odbyły się niezwykłe warsztaty związane z tematem storytellingu. Wydarzenie to miało miejsce z okazji Nocy Bibliotek, która w tym roku przybrała hasło „Absurd nie czytać”. Dla wygody uczniów, postanowiliśmy obchodzić Noc Bibliotek za dnia 😊

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 9.50 –  uczniowie z różnych klas zebrali się w bibliotece i już od samego początku zaangażowali się do wspólnej pracy , co z pewnością związane było z niecodziennym hasłem imprezy. Paradoksalne hasło łączące sensowne i logiczne czytanie z bezsensem absurdu było dla nas dużym polem do popisu. Jak samemu skonstruować ciekawą historię z dawką absurdu?

Z pomocą przyszedł prowadzący warsztaty, Pan Marek Staniszewski. Jego obecność wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczestników, ponieważ jest zarówno trenerem biznesu, coachem zespołów, wykładowcą i autorem książek, ale przede wszystkim, jak sam o sobie powiedział praktykującym filozofem.  Pan Marek rozpoczął warsztaty od krótkiej prezentacji na temat storytellingu. Wyjaśnił, że jest to sztuka opowiadania historii, która może być używana zarówno w literaturze, jak i w życiu codziennym. Podkreślił, że opowiadanie historii jest jednym z najskuteczniejszych sposobów przekazywania informacji i emocji.

Następnie uczestnicy zostali podzieleni na kilka grup w których pracowaliśmy. Stworzyliśmy m.in.  absurdalne opowieści nawiązujące do znanych nam wszystkim lektur szkolnych. Była to doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i kreatywności. Efektem naszej pracy były komiczne i dziwaczne historie, które wywołały salwy śmiechu wśród wszystkich obecnych. Pan Marek ocenił każdą opowieść i udzielił cennych wskazówek na temat tworzenia interesujących narracji.

Noc Bibliotek pod hasłem „Absurd nie czytać” okazała się nie tylko niezapomnianą zabawą, ale także doskonałą okazją do rozwoju umiejętności storytellingu. Uczestnicy wyszli z głowami pełnymi pomysłów i uśmiechem na twarzy, gotowi do tworzenia własnych opowieści. To wydarzenie z pewnością zostanie długo wspominane przez wszystkich, którzy mieli okazję wziąć w nim udział.