Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Warsztaty Gotowości już za nami!

6 czerwca 2022 r. nasi uczniowie wzięli udział w Warsztatach Gotowości prowadzonych przez Fundację Gotowi.org. Fundacja prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną dot. przygotowania się i przetrwania różnych katastrof naturalnych oraz zagrożeń będących wynikiem działalności człowieka.

Po krótkim wstępie teoretycznym, podczas którego określiliśmy jakie zagrożenia są na naszym terenie najbardziej prawdopodobne, przeszliśmy do działania. W 5 tematycznych bazach w praktyczny sposób mogliśmy sprawdzić czy potrafilibyśmy przygotować siebie i naszych najbliższych na nieoczekiwane sytuacje. Hasło przewodnie naszego spotkania to „Bądźmy gotowi – nie dajmy się!”.

W pierwszej Bazie tworzyliśmy Rodzinny plan awaryjny – jak się komunikować i ewakuować w razie zagrożenia.
Baza druga to Bezpieczny dom, czyli jak przygotować zapasy i wyposażenie domu, tak by nic nas nie zaskoczyło.
W bazie trzeciej nauczyliśmy się jak samodzielnie stworzyć kompletny plecak awaryjny w kilka minut oraz co warto ze sobą zabrać, a co będzie tylko zbędnym obciążeniem?
Ratownicy Medyczni w bazie nr 4 upozorowali wypadek. Musieliśmy szybko zareagować i odpowiednio udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.
W ostatniej piątej bazie instruktor nauczył nas jak nie stać się ofiarą napaści oraz przekonał, że sprawność fizyczna ma ogromne znaczenie w sytuacjach zagrożenia naszego zdrowia i życia.

Bogatsi o nową wiedzę i zdobyte doświadczenie, podsumowaliśmy warsztaty, a najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni:

Sandra Kędzierska,

Edyta Gajewska,

Mateusz Tumankiewicz

Gratulacje!

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wołominie.