Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Wyjazd do więzienia

Dzisiaj uczniowie kasy 2a i 3e wraz z wychowawcami p. Tomaszem Dąbrowskim, p. Karoliną Odelską i pedagogiem szkolnym p. Anną Borowską odwiedzili Areszt Śledczy na Białołęce.

Celem wycieczki było przybliżenie pracy służby więziennej, a także oddziaływanie profilaktyczne związane z poznaniem konsekwencji nieprzestrzegania prawa. Funkcjonariusze służby więziennej opowiedzieli nam o swojej pracy i oprowadzili po areszcie pokazując cele i tłumacząc zasady panujące na różnych oddziałach w więzieniu. Na własnej skórze mogliśmy odczuć to wszystko, czego doświadczają osadzeni. Poruszaliśmy się po terenie aresztu według określonych ściśle zasad w obecności funkcjonariuszy. Tą nietypową wycieczkę uwieńczyło spotkanie z oficerami Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej podległej Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Warszawie. Mogliśmy zobaczyć salę do ćwiczeń oraz zapoznać się ze sprzętem, który jest na wyposażeniu oficerów. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o naszej wizycie, zapraszamy tu:
https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/areszt-sledczy-w-warszawie-bialolece-licealisci-z-radzymina-poznaja-funkcjonowanie-aresztu-sledczego