Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Wyniki konkursu „Czytanie dla pokoju”

W poniedziałek w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs „Czytanie dla pokoju”. Konkurs został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego jako hasło  wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, czyli Czytanie dla globalnego pokoju i harmonii.

Zadaniem uczestników było dopasowanie wybranych fragmentów do 📚 książek, których treść nawiązywała do tegorocznego hasła.

Skąd uczniowie wiedzieli jakie to książki❓Każda drużyna musiała najpierw ułożyć puzzle 🧩🧩🧩 zrobione ze skserowanych okładek.

5 zespołów, które najlepiej wykonało to zadanie przeszło do rundy finałowej – wykonanie krzyżówki z hasłem „Czytanie dla pokoju”. 😊😊😊Ocenialiśmy przede wszystkim poprawność wykonania oraz to, czy pytania nawiązywały do książek, biblioteki i ogólnie rozumianego czytelnictwa.

A oto zwycięzcy:

🥇 I miejsce  Weronika Bereda i Natalia Kurek z klasy 3d

🥈 II miejsce Paulina Włosek i Anna Pietrzykowska z klasy 1b

🥉 III miejsce Patrycja Rasińska i Zuzanna Pasterkowska z klasy 2c

Wyróżnienia: Kuba Dworak i Paweł Pietrucha z klasy 1b oraz Gabriela Michalak i Weronika Walczewska z klasy 4h.

Gratulacje ‼️💪🥳

O rozdaniu nagród poinformujemy Was w ciągu kilku dni.

 

Na koniec ogromne podziękowania dla dwóch uczennic, które od początku były niesamowicie zaangażowane w przygotowanie, organizację oraz promocję konkursu – ❤️🌼Natalia Pergół i Oliwia Stanicka🌼❤️ . Dziewczyny, dziękujemy za Wasz entuzjazm, pomysły i wytrwałość ‼️