Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Zrelaksuj się Norwidzie!

W środę 30 listopada 2022  zapraszamy naszych Uczniów

do skorzystania z oferty stoisk wykorzystujących różnorodne techniki relaksacyjne.

 

Wydarzenie będzie biletowane. Każdy uczeń dostanie dwa bilety na dowolnie wybrane przez siebie stoiska. Z biletem należy stawić się w odpowiednim miejscu i czasie w celu skorzystania z przygotowanych atrakcji.

 

Pośród stoisk odnajdziecie…

Origami

Origami to japońska sztuka składania papieru, która uczy dyscypliny i cierpliwości. W trakcie składania figurek używa się dwóch rąk, dzięki temu dochodzi do dotleniania dwóch półkul mózgowych. Sprzyja to poprawie logicznego i twórczego myślenia. Uwaga! Istnieje ryzyko, że dzięki temu nauka w szkole będzie dla Ciebie bardziej efektywna!

Joga

Coś Cię strzyka? Coś Cię boli? Czujesz, że codzienny stres przygniata Ciebie bezlitośnie do ziemi a w głowie panuje gonitwa myśli? Pani Magda Jurzak zaprasza na małą salę gimnastyczną na 15-minutową sesję jogi połączonej z ćwiczeniami oddechowymi dzięki którym doświadczysz, jak można zdecydowanie poprawić swoje samopoczucie.

Mandale

Mandala to szczegółowy motyw artystyczny, który koloruje się według własnego uznania. W czym to pomaga? Podczas rysowania mandali czujesz spokój i harmonię, a Twój oddech i puls zwalniają. Odczucie połączenia umysłu i ciała jest bardzo dobre, pozbywasz się blokad i niechcianych przekonań o sobie samym.

Zwierzakoterapie

“Do serca przytul psa…” – głaskanie i przytulanie psa powoduje, że rozluźniają się wszystkie mięśnie. Psy to idealni terapeuci – nie oczekują niczego w zamian i są szczęśliwe, że mogą spędzić czas z człowiekiem. W ofercie mamy chyba najbardziej skrajne wielkości psów. Joker jest najbardziej zaskakujący. Pani Paulina zaprasza.

Gniotki

I znowu ten stres… bez wydawania fortuny i nawet bez wstawania z kanapy możesz zadbać o siebie! Taki niepozorny gniotek skutecznie rozluźnia napięcie i odciąga myśli od przytłaczających spraw. Przy tym stoisku możesz stworzyć swojego osobistego gniotka. Powodzenia!

Glina

Czy jako dziecku świeciły Ci się oczy, gdy mama lub babcia ugniatały ciasto rękami? A może miałeś to szczęście, że pozwalały Ci trochę pomóc? Jeśli czujesz ekscytację na samą myśl o tym, to stoisko z gliną będzie dla Ciebie idealne. Jak się sprawnie uwiniesz to oprócz brudnych dłoni i trudnego do ukrycia uśmiechu na twarzy wyjdziesz ze… świecznikiem! Co Ty na to?

Kawiarenka: herbata, ciastko i dobre myśli

To jest propozycja dla smakoszy aromatycznych herbat ceniących sobie rozmowy z innymi. W tym miejscu znajdziesz wytchnienie i inspiracje do prowadzenia pozytywnych konwersacji. Jest wielce prawdopodobne, że spotkasz tu też przemiłe panie z sekretariatów i administracji. Do zobaczenia!

Puzzle i planszówki

Puzzle, gdy zaczynasz je układać to świat przestaje istnieć. Jesteś Ty i ten jeden puzzel, którego akurat w tym miejscu brakuje! Jakaż to satysfakcja, gdy już go znajdziesz  – i tak tysiąc razy! Możesz też wybrać się tu ze znajomymi i odegrać szybką rundkę w jakąś planszówkę.

Kubki

Świat zwariował na punkcie piosenki z Pitch Perfect w której pracownica kuchni niechcący zaczyna wygrywać rytm do śpiewanej piosenki i zaraża tym wszystkich dookoła. Film zainspirował całe społeczności szkolne na świecie do tego, by wspólnie pomuzykować. Panie pedagog – Ania i Magda cierpliwie wytłumaczą jak to się wystukuje.

Ukojenie w dźwiękach

Usiądź wygodnie i zanurz się w dźwięku brązowego szumu! Tu możesz pozwolić sobie nawet na krótką drzemkę. Otaczające Cię dźwięki pozwolą ukoić natłok myśli, zregenerować umysł i ciało, wzmocnić koncentrację na resztę dnia.

ZAPRASZAMY!