Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Akcja #komórkomania

Szczególne miejsce pośród harmonogramu działań w Tygodniu Zdrowia i Profilaktyki zajmuje akcja #komórkomania realizowana przy współpracy z Fundacją DKMS. To projekt, w którym nauczyciele wraz z uczniami mają okazje do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu profilaktyki przeciwnowotworowej oraz dawstwa szpiku.

W ramach akcji #komórkomania przygotowano:

*zabawę „Znajdź swojego bliźniaka genetycznego”, w której w poniedziałkowy poranek (6 czerwca 2022r.) każdy uczeń naszej szkoły dostanie kartę – a jego zadaniem będzie odnalezienie osoby z taką samą grafiką. Dla osób, które wykonają zadanie przewidziane są drobne upominki.

*grę terenową w formie questingu, w której celem zespołów (reprezentujących poszczególne klasy) będzie odnalezienie kilku baz – gdzie na podstawie podanych wskazówek uczniowie będą wykonywać zadania. Wygrywa zespół, który jako pierwszy zaliczy każdą z baz i zjawi się w miejscu mety. Zarówno dla zwycięzców, jak i uczestników, którzy wezmą udział przewidziane są nagrody.

*akcję rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku, w której udział mogą wziąć osoby pełnoletnie (zarówno uczniowie, jak i nauczyciele). Każda chętna osoba ma możliwość zarejestrowania się w bezpiecznych warunkach i przy pomocy specjalnie przeszklonych do tego osób.

Gorąco zachęcamy i zapraszamy do czynnego udziału zarówno w akcji #komórkomania – jak pozostałych aktywnościach przygotowanych z okazji Tygodnia Zdrowia i profilaktyki!