Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Spotkania z Sędzią Anną Marią Wesołowską

W dniu 22 lutego 2024 r., w naszej szkole odbyły się trzy spotkania z udziałem Sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Warsztaty skierowane były odpowiednio dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników, a panująca podczas nich atmosfera była bardzo pozytywna i konstruktywna. Uczestnicy mieli okazję zdobyć cenne informacje na temat znaczenia wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły i świadomej rodziny. Pani Sędzia zwróciła uwagę m. in. na nowe zagrożenia i formy przemocy, funkcjonowanie i zachowania dzieci i młodzieży we współczesnym świecie, obowiązki rodziców oraz przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Sędzia Anna Maria Wesołowska jest wyjątkowym autorytetem w swojej dziedzinie. Wieloletnie doświadczenie oraz głęboka wiedza prawnicza czynią ją niezwykle kompetentną osobą w obszarze prawa rodzinnego i ochrony praw dzieci. Jej zaangażowanie w działania mające na celu poprawę funkcjonowania rodziny oraz przeciwdziałanie przemocy stanowi inspirację dla wielu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych wyjątkowych spotkaniach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza okaże się niezwykle przydatna w życiu codziennym.

/zdjęcia: K. Kaliszuk, M. Szulc