Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie

Liceum Ogólnokształcące
im. Cypriana Kamila Norwida
w Radzyminie

„Piękno na to jest, by zachwycało do pracy – praca, by się zmartwychwstało.”
C. K. Norwid

Tydzień zdrowia – podsumowanie

W dniach 18 – 22 marca w naszym liceum odbywał się tydzień zdrowia. Każdego dnia można było poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia, dowiedzieć się, jak pomóc innym w ratowaniu życia, czy też spróbować produktów dających w zdrowy sposób zastrzyk energii w ciągu dnia.

Tydzień ten poprzedzony był wieloma zadaniami. Na lekcjach biologii odbywały się zajęcia dotyczące wpływu napojów energetycznych na nasze zdrowie, prawidłowego odżywiania się. Została przeprowadzona ogólnopolska kampania społeczna „Twoja krew, moje życie”, uczniowie pełnoletni oddawali krew.

Przeprowadzono konkurs plastyczny na temat szkodliwości napojów energetycznych, w którym wzięła udział znaczna część społeczności uczniowskiej.

W działaniach prozdrowotnych wspierały nas również panie ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wołominie, które między innymi uczyły nas na fantomach, jak rozpoznawać guzki piersi.

Uczniowie klas pierwszych mieli spotkanie z dietetyczką, na którym uczyli się, jak prawidłowo czytać skład etykiet na produktach spożywczych w odniesieniu do swojej masy ciała i dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze.

Uczniowie pełnoletni mogli podarować drugą szansę na życie innemu człowiekowi poprzez zarejestrowanie się, jako potencjalni dawcy szpiku kostnego, w Fundacji DKMS.

Uczniowie klas 3d i 1d przygotowali wiele różnorodnych zamienników napojów energetycznych, które są dawką energii a nie rujnują naszego zdrowia. Mogliśmy na przerwach spróbować m. in. batoników, ciasteczek owsianych, domowej granoli i wielu smacznych koktajli warzywnych i owocowych.

Natomiast w trakcie lekcji mogliśmy również rozruszać nasze szare komórki ćwiczeniami fizycznymi.

Mamy nadzieję, że takie działania wpiszą się na stałe do naszych szkolnych tradycji.